نکات مهم در انتخاب معلم خصوصی
تدریس خصوصی پنجم ابتدایی در تهران
آوریل 21, 2021
استخدام معلم خصوصی در تهران
استخدام معلم خصوصی در تهران
آوریل 22, 2021

تدریس خصوصی ریاضی دوم ابتدایی در تهران

تدریس خصوصی ریاضی دوم ابتدایی در تهران

تدریس خصوصی ریاضی دوم ابتدایی در تهران

تدریس خصوصی ریاضی دوم ابتدایی در تهران

با پشت سر گذاشتن پایه اول ابتدایی، دانش‌آموزان در درس ریاضی ورود به مباحث جدی میشوند؛ مباحثی که بعضا تا سال ششم هرسال در کتاب ریاضی تکرار شده و ادامه پیدا خوهد کرد. بنابراین درصورتی‌که دانش‌آموزان دوم ابتدایی در یادگیری مفاهیم ریاضی دوم دبستان به‌قدر کافی قوی نباشند، ممکن است این ضعف تا سال ششم و حتی مقاطع بالاتر همراهشان بماند. اگر فرزند شما هم در ریاضیات دوم دبستان ضعف دارد، پیشنهاد می‌کنیم به فکر یک مدرس خصوصی ریاضی دوم دبستان در تهران باشید. اگر برایتان شفاف نیست چرا فرزندتان به تدریس خصوصی ریاضی دوم نیاز دارد یا نمی‌دانید یک معلم خصوصی ریاضی دوم ابتدایی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، با ما در ماورا  همراه باشید تا جواب همه سوالاتتان را بدهیم. تدریس خصوصی ریاضی دوم

چرا دانش‌آموزان دوم ابتدایی به تدریس خصوصی ریاضی نیاز دارند؟

کودکان دبستانی اغلب به والدینشان برای آموزش ریاضی دوم اعتماد ندارند. به‌همین دلیل حتی درصورتی‌که شما دانش کافی برای آموزش ریاضی دوم دبستان را داشته باشید، ممکن است با مخالفت فرزندتان مواجه شوید. این موضوع می‌تواند باعث اضطراب او و ایجاد اختلال در یادگیری ریاضیات شود.

علاوه‌براین بسیاری از والدین با سیستم‌های جدید آموزشی آشنا نیستند و نمی‌توانند مفاهیم ریاضی را به‌طور صحیح و اصولی به فرزندشان آموزش دهند. درنتیجه حتی اگر زمان کافی برای کار و تمرین با کودکتان داشته باشید، ممکن است دانش و تجربه لازم برای این کار را نداشته باشید. فراموش نکنید آموزش اشتباه به کودکتان به مراتب آسیب‌های بیشتری به دانش ریاضیات او خواهد زد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که فرزندتان نیاز به یادگیری ریاضی دارد، این موضوع را با یک دبیر خصوصی ریاضی درمیان بگذارید.

اما یک معلم خصوصی ریاضی دوم دبستان خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیگیری دائم رشد دانش‌آموز در یادگیری ریاضیات

یک معلم ریاضی خوب باید درطول آموزش مفهومی مباحث ریاضی دوم ابتدایی، میزان پیشرفت سطح علمی فرزند شما را به‌طور دائم بسنجد. همچنین دبیر خصوصی ریاضی باید از سطح علمی و روش‌های آموزش ریاضی مدارس مختلف تهران آگاه باشد تا متناسب با سطح علمی مدرسه، فرزندتان را در یادگیری عمیق دروس ریاضی دوم دبستان مانند کسر و احتمال، آمار و نمودار، جدول ارزش مکانی، جمع و تفریق اعداد سه رقمی و… جلو ببرد. در این حالت فرزندتان برای آزمون‌های مختلف مدرسه، مانند آزمون نهایی، آزمون‌های ماهانه یا هفتگی و… آمادگی کافی خواهد داشت و پیش از حضور در آزمون‌ها با نوع و شیوه سوالات آشناست.

افزایش اعتماد به نفس و علاقه دانش‌آموز به ریاضیات

همانطور که می‌دانید ریاضی دوم دبستان یکی از مهم‌ترین دروس این مقطع تحصیلی است که اگر توسط دبیران کم‌تجربه تدریس شود، ممکن است باعث دلزدگی فرزندتان نسبت به ریاضی دوم دبستان شود. پس یک معلم خصوصی ریاضی باید بتواند با بیانی کودکانه و به کمک مثال‌های ساده و جذاب، ریاضی را به درس محبوب فرزندتان تبدیل کند. تدریس خصوصی ریاضی دوم

دبیران ماورا مدرسه تحت آموزش عالی  یاد گرفته‌اند که چطور ریاضی دوم دبستان را با روشی جذاب و شیرین به دانش‌آموزان بیاموزند. این تیم حرفه‌ای به‌طور دائم فرزندتان را تشویق کرده و به‌تدریج اعتمادبه‌نفس او را در حل تمرین‌های ریاضی افزایش می‌دهند. در نتیجه کودک شما از همان سال‌های ابتدایی تحصیل به ریاضی علاقه‌مند شده و با پایه‌ای قوی به سال‌های بالاتر خواهند رفت. از طرفی باتوجه به اینکه مفاهیم ریاضی در مقاطع مختلف تحصیلی کاملا به هم وابسته هستند، قوی بودن پایه ریاضیات ابتدایی، به یادگیری آسان مفاهیم در سال‌های پیش‌رو کمک خواهد کرد.

شناسایی و رفع نقاط ضعف دانش‌آموز در ریاضی

معلم خصوصی خوب تنها به آموزش مفاهیم جدید نمی‌پردازد، بلکه به دروس قبلی و حتی پایه تحصیلی قبل هم رجوع کرده و نقاط ضعف دانش‌آموز را در مباحث گذشته پیدا می‌کند. سپس باید کنار آموزش مفاهیم جدید، ایرادات فرزندتان در یادگیری ریاضیات دوم دبستان و شاید حتی اول دبستان را به‌تدریج برطرف کند. به‌این‌ترتیب فرزند شما علاوه‌بر یادگیری اصولی و مفهومی دروس پیش‌رو، اشکالات درسی مباحث قبلی را هم به‌خوبی درک کرده و مشکلاتش در درک مفاهیم ریاضی برطرف خواهد شد. این موضوع باعث می‌شود فرزندتان بتواند ریاضیات دوم ابتدایی را با پایه‌ای قوی پشت‌سر بگذارد. تدریس خصوصی ریاضی دوم

حل نمونه سوالات مقدماتی تا پیشرفته

ویژگی‌ دیگری که یک معلم خصوصی ریاضی دوم ابتدایی باید داشته باشد، توانایی ارائه و حل نمونه سوالات متنوع است. بهترین معلم ریاضی فردی است که بتواند طیف گسترده‌ای از سوالات ریاضی از مفاهیم اولیه تا پیشرفته را با فرزند شما کار کند. این موضوع تسلط فرزندتان به مباحث ریاضی را بیشتر کرده و باعث می‌شود برای آزمون‌هایی با سطوح مختلف آماده باشد. درنتیجه پس از پایان دوره تدریس خصوصی ریاضی، فرزند شما از پس حل سوالات ریاضی مختلف برخواهد آمد.

آشنایی با متدهای آموزشی کلیه مدارس برتر تهران

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک معلم خصوصی ریاضی خوب در تهران، آشنایی با متدهای آموزشی مدارس برتر پایتخت است؛ در این حالت دبیران می‌توانند به شیوه آموزش و نوع سوالات آزمون‌های مدارس مختلف تسلط داشته باشند. درنتیجه به تناسب مدرسه موردنظر شما بهترین روش تدریس و آموزش را برای فرزندتان انتخاب خواهند کرد تا کودک شما نتیجه خوبی از آموزش ریاضی کسب کند. تدریس خصوصی ریاضی دوم

رفتار مناسب معلم با دانش‌آموزان بیش‌فعال

بعضی از کودکان دچار بیش‌فعالی، استرس زیاد، عدم توانایی تمرکز و… هستند. این شرایط روی یادگیری دانش‌آموزان تاثیر مستقیم دارد. بنابراین دبیر خصوصی ریاضی دوم دبستان باید بتواند با درنظر گرفتن این موارد، رفتار مسلط‌تر و صبوری بیشتری با این دانش‌آموزان داشته باشد. در این حالت دانش‌آموز به‌تدریج بر ریاضیات دوم دبستان مسلط شده و می‌تواند مانند سایر دانش‌آموزان عملکرد خوبی داشته باشد. تدریس خصوصی ریاضی دوم

 

تدریس خصوصی ریاضی دوم

 

ارائه مشاوره در انتخاب مدرسه مناسب

همانطورکه پیش‌تر گفتیم، آشنایی با مدارس برتر تهران از مهم‌ترین ویژگی‌های یک معلم خصوصی ریاضی است؛ چراکه بدون شناخت این مدارس، امکان ارائه برنامه صحیح آموزشی برای دانش‌آموزان ممکن نیست. این شناخت باعث می‌شود مدرس خصوصی ریاضی بتواند به‌عنوان یک مشاور در انتخاب بهترین مدرسه مناسب فرزندتان به شما کمک کند. تدریس خصوصی ریاضی دوم

معلمین ماورا مدرسه با بیش از یازده سال‌ تدریس خصوصی ریاضی مقاطع تحصیلی مختلف، مدارس برتر تهران را به‌طورکامل می‌شناسد و بهترین مشاور برای انتخاب مدرسه مناسب فرزند شماست. آگاهی از شرایط و سبک زندگی شما مانند فرهنگ، اولویت‌های آموزشی یا رفاهی و ارزش‌ها کنار شناخت مدارس برتر این امکان را به این دبیر باتجربه داده که با بررسی شرایط موجود، بهترین گزینه را به شما معرفی کند.

امکان حضور دبیر خصوصی در محیط خانه

کودکان و دانش‌آموزان دوره ابتدایی در محیط خانه احساس امنیت بیشتری کرده و به‌دلیل آشنایی با محیط، کمتر دچار حواسپرتی حین آموزش ریاضی ابتدایی می‌شوند. به‌همین دلیل دبیر خصوصی ریاضی باید بتواند در محیط خانه حضور داشته و در فضایی که برای کودک آشناست، تدریس را پیش ببرد. به‌این‌ترتیب دانش‌آموز دوم ابتدایی فارغ از استرس یا بار روانی می‌تواند با ذهنی باز مباحث ریاضی را بیاموزد.

انتخاب دبیر خصوصی مناسب با شخصیت دانش‌آموز

تشخیص اینکه یک دبیر خصوصی ریاضی برای تدریس ریاضی دوم دبستان به کودک، مناسب است یا خیر، فقط به میزان تجربه و دانش معلم مرتبط نیست؛ بلکه به شیوه آموزش، فن بیان، سن و جنسیت معلم و حتی ویژگی‌های شخصیتی، روحیات و جنسیت دانش‌آموز هم بستگی دارد. بنابراین شما والدین گرامی باید پیش از انتخاب دبیر خصوصی ریاضی برای فرزندتان به موارد دیگری جز تجربه تدریس معلم هم توجه کنید. ماورا مدرسه مجموعه‌ای با اساتید بسیار زیاد نیست که هر دانش‌آموز را به‌صورت تصادفی به یک دبیر معرفی کند، بلکه یک تیم کوچک اما فوق حرفه‌ای است که از طرف ماورا مدرسه به دانش آموز اختصاص داده میشود.

معلم پس از صحبت با والدین، بررسی و سنجش شرایط خانواده، جنسیت و سطح علمی دانش‌آموز، هدف از آموزش، روحیات، ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی و… از بین دبیران حاضر در تیم ماورا مدرسه، مناسب‌ترین گزینه را به والدین معرفی خواهد کرد. فردی که بتواند ارتباط سازنده و عمیقی با دانش‌آموز برقرار کرده و در قالب روابط صمیمانه با دانش‌آموز، مفاهیم ریاضی دوم دبستان را به‌صورت اصولی، با آموزش‌های مفهومی و پایه‌ای به او یاد دهد.

نظارت بر نحوه عملکرد دبیران

(تدریس خصوصی ریاضی دوم) انتخاب یک دبیر خصوصی ریاضی اول دبستان از بین دبیران حاضر در موسسات آموزشی مختلف، باعث می‌شود فرد خاصی بر نحوه عملکرد این دبیران نظارت کافی نداشته باشد؛ چراکه تعداد دبیران فعال در این موسسه‌های آموزش خصوصی بسیار زیاد بوده و عملا امکان نظارت بر کار آن‌ها ممکن نیست. بنابراین درصورتی‌که دیدگاه خاصی نسبت به روش تدریس یا فعالیت این افراد داشته‌ باشید، نمی‌توانید به‌راحتی آن را مطرح کرده و به‌ نتیجه برسید. درنهایت ممکن است پس از صرف هزینه و زمان زیاد، به نتیجه دلخواه در آموزش ریاضی دوم دبستان به فرزندتان نرسید. درعوض استفاده از کمک دبیرانی که به‌طور ویژه تحت نظارت فردی باتجربه فعالیت می‌کنند، به شما این فرصت را می‌دهد که از کیفیت عملکرد دبیران اطمینان‌خاطر پیدا کنید و خیالتان از نظارت بر کیفیت کار آن‌ها راحت باشد.

دبیران حاضر در تیم ماورا مدرسه، در همه مراحل آموزش و تدریس از سمت معلمان با تجربه مورد سنجش قرار می‌گیرند تا علاوه‌براینکه کیفیت آموزش خصوصی ریاضی در بالاترین سطح باقی بماند، نحوه آموزش هم استانداردهای لازم را داشته باشد.

به‌دلیل حساسیت پژمان ابراهیمی بر میزان فعالیت دانش‌آموز حین تدریس، همه دبیران ماورا مدرس درطول آموزش خصوصی ریاضی به‌طور دائم با دانش‌آموز گفتگو کرده و در هر مرحله از آموزش او را کاملا درگیر پرسش‌وپاسخ می‌کنند. درنتیجه در جلسات آموزش ریاضیات، بیش از اینکه دبیران درحال صحبت و ارائه تمرین باشند، دانش‌آموزان به پاسخ‌دهی و حل تمرین خواهند پرداخت.

علاوه‌بر مواردی که گفته شد، ماورا مدرسه هم با دبیران خانم و هم با دبیران آقا برای تدریس خصوصی ریاضی همکاری می‌کند. بنابراین درصورتی‌که شما والدین عزیز مایل باشید، می‌توانید از آموزش خصوصی ریاضی دبیرانی کمک بگیرید که فرزندتان با آن‌ها احساس راحتی بیشتری دارد.

با پشت سر گذاشتن کلاس اول ابتدایی، دانش‌آموزان در درس ریاضی وارد مباحث جدی‌تری ‌می‌شوند؛ مباحثی که بعضا تا سال ششم هرسال در کتاب ریاضی تکرار شده و ادامه پیدا خوهد کرد. بنابراین درصورتی‌که دانش‌آموزان دوم ابتدایی در یادگیری مفاهیم ریاضی دوم دبستان به‌قدر کافی قوی نباشند، ممکن است این ضعف تا سال ششم و حتی مقاطع بالاتر همراهشان بماند. اگر فرزند شما هم در ریاضیات دوم دبستان ضعف دارد، پیشنهاد می‌کنیم به فکر یک مدرس خصوصی ریاضی دوم دبستان در تهران باشید. اگر برایتان شفاف نیست چرا فرزندتان به تدریس خصوصی ریاضی دوم نیاز دارد یا نمی‌دانید یک معلم خصوصی ریاضی دوم ابتدایی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، با ما در ماورا مدرسه همراه باشید تا جواب همه سوالاتتان را بدهیم.

منطقه نیاوران تهران

نیاوران یکی از محله هاى شمال شرقی شهر تهران و منطقه شمیران است که در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد. این محله که بخشی از منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات می‌باشد، از شمال با ارتفاعات کلک‌چال، از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد و از جنوب با فرمانیه، کامرانیه و دزاشیب هم‌مرز است.

خیابان نیاوران، خیابان اصلی این منطقه است که از میدان نیاوران آغاز شده و تا میدان قدس در تقاطع خیابان شریعتی امتداد دارد.

بر اساس یک ریشه‌شناسی عامیانه، منطقهٔ نیاوران در گذشته پر از نیزارهایی بوده‌است که مردم برای جمع‌آوری و استفاده از نی‌های موجود در آن به این منطقه می‌رفتند و همراه خود نی می‌آوردند؛ به همین خاطر این منطقه به «نی‌آوران» معروف می‌شود که به مرور زمان به «نیاوران» تغییر نام پیدا می‌کند. (تدریس خصوصی ریاضی دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *